(сн. BGbasket.com)

КАДЕТИТЕ НА БУБА - ШАМПИОНИ НА БЪЛГАРИЯ!!!

June 11, 2017 | Viasport.bg

БУБА Баскетбол отново е шампион по баскетбол за кадети U16, след успех на финала срещу ЦСКА с 63-44. БУБА изигра отличен мач, като всички състезатели на Ивайло Желев допринесоха за успеха.

ЦСКА започна срещата със серия от 7:0 и със силни изяви на Емил Стоилов в първата част. БУБА обаче бързо навакса изоставането си, а след включването на втората си петица във втората четвърт вече направи пълен обрат. На почивката БУБА вече имаше аванс от 9 точки, след като позволи на ЦСКА да отбележи само 7 за цялата втора част.

"Червените" стартираха ударно второто полувреме, а два бързи коша намалиха разликата и върнаха самочувствието на баскетболистите на Христо Ценов. Последваха обаче няколко грешки и пропуснати атаки, а от другата страна БУБА наниза бързи 7 точки, за да поведе пак стабилно в резултата. Страхотната трета част за Драго Павлов донесе аванс от цели 15 точки за БУБА в нейния край, и нещата взеха ясна посока в тяхна полза. ЦСКА опита с далечна стрелба да съкрати разликата, но това така и не се случваше и тя се запази до последно.

По-активната игра и повечето пробиви за БУБА доведоха и до сериозна разлика в броя на изпълнените наказателни удари – 29 срещу 4.

Най-резултатен за победителите бе Драгомир Павлов, който отбеляза 15 точки. С по 12 са Калоян Радев и Павел Мангуров, като те имат съответно по 7 и 9 борби.

Нито един играч на ЦСКА не успя да премине границата от 10 точки. Трима състезатели завършиха с по 8 - ВикторМаргаритов, Емил Стоилов и Емилиян Грудов.